Adwokat rodzinny, rozwód, alimenty – Łabentowicz Wałbrzych

Jesteśmy profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem praktycznym, a naszą specjalizację stanowi m. in. prawo rodzinne i związane z nim zagadnienia takie jak: rozwód, alimenty, władza rodzicielska, zaprzeczenie lub ustalenia ojcostwa, kontakty z dzieckiem, podział majątku małżonków po rozwodzie.

Kancelaria Adwokacka Łabentowicz Wałbrzych służy swoim doświadczeniem oraz kompleksową wiedzą w zakresie problemów, z którymi spotykacie się Państwo w życiu rodzinnym.

Jakiego wsparcia udziela adwokat rodzinny?

Naszym najważniejszym celem jest osiągnięcie najkorzystniejszego dla naszego klienta orzeczenia. W szczególności dążymy do uzyskania wyroku w sprawie o rozwód, przy jednoczesnym zasądzeniu satysfakcjonujących alimentów dla małoletnich lub współmałżonka, ustalenia dogodnych kontaktów rodziców z dziećmi po rozwodzie, czy podziału majątku zgodnego z wnioskiem naszego klienta. W przypadku rozwodów zawsze dbamy o to, aby odpowiednio przygotować pozew rozwodowy, będący podstawą do wszczęcia procesu przed sądem. Wspólnie z naszymi klientami podczas pierwszego spotkania dokonujemy analizy prawnej sprawy i doradzamy, w jaki sposób możliwie bezboleśnie przebrnąć przez całe postępowanie rozwodowe.

Zawsze staramy się działać tak, aby rozwód najmniej obciążał naszych klientów, co jest łatwiejsze, jeżeli strony współpracują w celu osiągnięcia porozumienia. Kiedy małżonkowie są mocno skonfliktowani, a rozwód ma nastąpić z orzeczeniem o winie jednego z nich, albo gdy tylko jedna ze stron żąda rozwodu, natomiast druga nie zgadza się, że zaistniały przesłanki do jego orzeczenia, nasze zadanie jest bardziej skomplikowane i wymaga więcej pracy. Pomagamy naszym klientom przygotować wszelkie niezbędne dokumenty, w tym zgromadzić odpowiednie dowody i zawnioskować świadków, których wiedza może przyczynić się do wygrania procesu. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Państwu najlepszą opiekę prawną.

Pomoc ze strony adwokata od rozwodów

Istnieją takie sytuacje, w których sąd może nie uwzględnić powództwa w sprawie o rozwód – jest to podyktowane ochroną osób małoletnich, gdyby mogło ucierpieć ich dobro, a także zasadami współżycia społecznego. Sąd nie orzeka także rozwodu, jeśli powództwo wytoczyła osoba wyłącznie winna rozkładowi pożycia, chyba że drugi z małżonków wyraża na to zgodę albo gdy brak zgody jest sprzeczny w danych okolicznościach z zasadami współżycia społecznego. Adwokat rodzinny Łabentowicz Wałbrzych jest jednak do Państwa dyspozycji. Nasze doświadczenie zdobyte na salach sądowych pozwala nam znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji.

Jeżeli chcieliby Państwo skorzystać z pomocy adwokata rodzinnego, zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią.

 
ADWOKAT JUSTYNA ŁABENTOWICZ
KANCELARIA ADWOKACKA WAŁBRZYCH

Telefony:
(+48) 71 343 34 00
(+48) 71 343 33 78
(+48) 71 343 27 63