Adwokat rodzinny, rozwód – Łabentowicz Opole

Nasza Kancelaria oferuje usługi prawne w wielu dziedzinach prawa. Do najważniejszych należy zaliczyć prawo rodzinne i opiekuńcze, prawo cywilne, w tym spadkowe oraz prawo karne. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystyką naszej pracy w dziedzinie prawa rodzinnego.

Kiedy wynająć adwokata rodzinnego?

Prawo rodzinne związane jest z prawną regulacją stosunków, które panują w rodzinie. Stosunki te można podzielić na majątkowe oraz niemajątkowe. Zadaniem adwokata rodzinnego jest reprezentacja klientów przed sądem w przypadku sporu dotyczącego ww. stosunków.

Najczęstszym powodem skorzystania z pomocy adwokata rodzinnego jest rozwód. W tym wypadku zadaniem Kancelarii adwokackiej Łabentowicz Opole jest zadbanie o to, aby proces rozwodowy mógł zostać przeprowadzony w odpowiedni sposób. Dzięki działaniom specjalistów z zespołu tworzącego Kancelarię, w wielu przypadkach możliwe jest uzyskanie rozwodu na pierwszej rozprawie głównej.

Adwokat rodzinny służy Państwu pomocą również w przypadku spraw alimentacyjnych, podziału majątku, czy ustalenia władzy rodzicielskiej. Kancelaria Adwokacka Łabentowicz Opole pomoże Państwu na każdym etapie sprawy odpowiednio przygotowując Państwa do specyfiki postępowania sądowego oraz wykorzystując wszelką dostępną sobie wiedzę.

Rozwód i separacja – pomoc ze strony adwokata rodzinnego

Podjęcie decyzji o wniesieniu pozwu o rozwód może być wspólną decyzją małżonków, przy czym niezależnie od tego, czy zostaje podjęta za zgodą obu stron, zawsze jawi się jako trudna, bo niesie za sobą konsekwencje prawne, takie jak konieczność ustalenia opieki nad małoletnimi dziećmi, podział majątku, czy ustalenie obowiązku alimentacyjnego i jego wysokości. Jako adwokaci możemy pomóc Państwu podjąć decyzję o rozwodzie bądź separacji; zanim zaś zostanie podjęta finalna decyzja, małżeństwo może skorzystać z mediacji, której celem jest zapobieżenie rozwodowi.

W przypadku braku porozumienia, mogą Państwo otrzymać profesjonalną pomoc prawną od Kancelarii Adwokackiej Łabentowicz Opole. Zapewniamy kompleksowe przygotowanie strategii procesowej, ułożonej tak, aby osiągnąć rozwiązanie satysfakcjonujące dla naszych klientów.

 
JUSTYNA ŁABENTOWICZ
KANCELARIA ADWOKACKA OPOLE


Telefony:
(+48) 71 305 06 06
+48 609 813 333 - nr alarmowy (poza godzinami pracy Kancelarii, w sytuacjach nagłych).