Adwokat rodzinny, rozwód, alimenty – Łabentowicz Wałbrzych

Jesteśmy profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem praktycznym, a naszą specjalizację stanowi m. in. prawo rodzinne i związane z nim zagadnienia takie jak: rozwód, alimenty, władza rodzicielska, zaprzeczenie lub ustalenia ojcostwa, kontakty z dzieckiem, podział majątku małżonków po rozwodzie.

Kancelaria Adwokacka Łabentowicz służy swoim doświadczeniem oraz kompleksową wiedzą w zakresie problemów, z którymi spotykacie się Państwo w życiu rodzinnym.

Kancelaria Adwokacka Łabentowicz działa nie tylko na terenie Wrocławia, ale także województwa dolnośląskiego oraz całej Polski. Jednym z większych ośrodków podejmowanych przez nas działań jest miasto Wałbrzych, w którym od lat przyjmujemy klientów i prowadzimy zróżnicowane sprawy zarówno osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych.

Nasze doświadczenie sprawia, że wiemy, że między innymi elastyczność i mobilność to cechy, jakimi w XXI. wieku charakteryzować się powinien dobry adwokat. Wałbrzych jest więc częstym celem naszych podróży, podczas których świadczymy pomoc prawną. Aby nasza dostępność na terenie województwa dolnośląskiego była jak największa, umożliwiamy Państwu odbycie spotkania z przedstawicielem Kancelarii także w mieście Wałbrzych. Adwokat z naszej Kancelarii przyjmie Państwa pod adresem: Wrocław, ul. Odrzańska 24-29/27 po uprzednim kontakcie telefonicznym, do którego zapraszamy.

Jakiego wsparcia udziela adwokat rodzinny?

Naszym najważniejszym celem jest osiągnięcie najkorzystniejszego dla naszego klienta orzeczenia. W szczególności dążymy do uzyskania wyroku w sprawie o rozwód, przy jednoczesnym zasądzeniu satysfakcjonujących alimentów dla małoletnich lub współmałżonka, ustalenia dogodnych kontaktów rodziców z dziećmi po rozwodzie, czy podziału majątku zgodnego z wnioskiem naszego klienta. W przypadku rozwodów zawsze dbamy o to, aby odpowiednio przygotować pozew rozwodowy, będący podstawą do wszczęcia procesu przed sądem. Wspólnie z naszymi klientami podczas pierwszego spotkania dokonujemy analizy prawnej sprawy i doradzamy, w jaki sposób możliwie bezboleśnie przebrnąć przez całe postępowanie rozwodowe.

Zawsze staramy się działać tak, aby rozwód najmniej obciążał naszych klientów, co jest łatwiejsze, jeżeli strony współpracują w celu osiągnięcia porozumienia. Kiedy małżonkowie są mocno skonfliktowani, a rozwód ma nastąpić z orzeczeniem o winie jednego z nich, albo gdy tylko jedna ze stron żąda rozwodu, natomiast druga nie zgadza się, że zaistniały przesłanki do jego orzeczenia, nasze zadanie jest bardziej skomplikowane i wymaga więcej pracy. Pomagamy naszym klientom przygotować wszelkie niezbędne dokumenty, w tym zgromadzić odpowiednie dowody i zawnioskować świadków, których wiedza może przyczynić się do wygrania procesu. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Państwu najlepszą opiekę prawną.

Pomoc ze strony adwokata od rozwodów

Istnieją takie sytuacje, w których sąd może nie uwzględnić powództwa w sprawie o rozwód – jest to podyktowane ochroną osób małoletnich, gdyby mogło ucierpieć ich dobro, a także zasadami współżycia społecznego. Sąd nie orzeka także rozwodu, jeśli powództwo wytoczyła osoba wyłącznie winna rozkładowi pożycia, chyba że drugi z małżonków wyraża na to zgodę albo gdy brak zgody jest sprzeczny w danych okolicznościach z zasadami współżycia społecznego. Adwokat rodzinny Łabentowicz Wałbrzych jest jednak do Państwa dyspozycji. Nasze doświadczenie zdobyte na salach sądowych pozwala nam znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji.

Jeżeli chcieliby Państwo skorzystać z pomocy adwokata rodzinnego, zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią.

 
JUSTYNA ŁABENTOWICZ
KANCELARIA ADWOKACKA WAŁBRZYCH

Telefony:
(+48) 71 305 06 06
+48 609 813 333 - nr alarmowy (poza godzinami pracy Kancelarii, w sytuacjach nagłych).