Rozwód we Wrocławiu – Adwokat Wrocław rozwód

W ostatnich latach odnotowuje się coraz więcej spraw o rozwód. Wrocław posiada niechlubną statystykę tego rodzaju postępowań. Sprawom, które wpływają do sądu pod koniec roku, nadawane są numery powyżej 3000. Nie wszystkie rzecz jasna dotyczą spraw o rozwód, niemniej jednak ponad połowa z nich toczy się właśnie w tym przedmiocie.

Zważywszy na fakt, że co roku we Wrocławiu zawieranych jest ok. 3500 małżeństw, adwokat we Wrocławiu w sprawach o rozwód, posiada naprawdę spore pole do działania.

Niestety zdarza się, że mimo wszystko strony wybierają pełnomocnika, który na co dzień nie specjalizuje się w sprawach o rozwód. Adwokat czy radca prawny, zastępując strony w tego rodzaju postępowaniach, musi sobie zdawać sprawę, że złożoność problemów z zakresu prawa rodzinnego jest naprawdę ogromna. Wszak postępowanie o rozwód z reguły łączy w sobie kilka innych spraw, które z powodzeniem mogłyby toczyć się każda z osobna. I tak: w sprawach o rozwód z reguły rozstrzygana jest władza rodzicielska, miejsce zamieszkania małoletnich dzieci, kontakty z dzieckiem, alimenty. Dobry adwokat musi zatem nie tylko swobodnie poruszać się w przedmiocie samego tylko rozwodu, ale wszystkich istotnych spraw, które z rozwodem łączą się w sposób nierozerwalny. Jeśli bowiem w sądzie zawisła sprawa o rozwód, to wszystkie wymienione wyżej kwestie będą rozstrzygane w tym właśnie postępowaniu.

Waga tych spraw i ich znaczenie dla stron, a także osobiste zaangażowanie małżonków sprawiają, że sprawy o rozwód są często najtrudniejszymi sprawami, z jakimi mierzy się radca prawny lub adwokat. Wrocław, jak już wspomniano, jako duże miasto posiada bogatą ofertę prawną w tym przedmiocie, jednak ważne jest, aby właśnie z uwagi na kaliber spraw, skorzystać z usług profesjonalisty, czyli radcy prawnego lub adwokata, który specjalizuje się w sprawach rodzinnych.

Swoim klientom zawsze staram się zaproponować rozwiązania najbardziej optymalne, a w sprawach z zakresu prawa rodzinnego (zwłaszcza jeśli w grę wchodzi o dobro małoletnich dzieci), często zdarza się, że większy sukces udaje się osiągnąć poprzez porozumienie, aniżeli uzyskanie najkorzystniejszego, a jednak nieegzekwowalnego wyroku sądu.

Sprawy naszych klientów poznajemy od podszewki i doradzamy im w najtrudniejszych dla nich chwilach. Wierzymy, że jeśli klienta reprezentuje doświadczony radca prawny lub adwokat, rozwód może stać się mniej bolesnym przeżyciem.

Zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią.

 

Telefony:
(+48) 71 305 06 06